Działanie detektora tętna płodu – zobacz na czym polega!

Ciąża to czas, w którym wiele z przyszłych Mam znajduje w sobie chęć na poszukiwanie oraz testowanie bezpiecznych urządzeń, które mogą umilić czas oczekiwania na malucha. Jednym z takich ciążowych ‚gadżetów’ jest monitor tętna płodu. W niniejszym artykule opiszemy, na czym polega działanie detektora tętna płodu i dlaczego jest on tak lubiany i polecany przez ciężarne kobiety.

Działanie detektora tętna płodu – czyli Doppler i cała reszta

Chcąc dogłębnie zrozumieć, na czym polega działanie detektora tętna płodu, musielibyśmy cofnąć się w czasie do połowy XIX wieku, kiedy to Christian Andreas Doppler opublikował swoje badania i obserwacje dotyczące powstawania różnicy  częstotliwości fali wysyłanej przez źródło oraz rejestrowanej przez odbiorcę. Jeśli ten temat interesuje się oraz masz zacięcie fizyczne, polecamy wgłębić się w lekturę dotyczącą efektu Dopplera. Na tej właśnie zasadzie działają także detektory tętna płodu.

Detektor tętna płodu – echo bicia serca dziecka w brzuchu mamy

Czy czytając powyższy podtytuł także zastanawiasz się, dlaczego napisaliśmy ‚echo’, a nie ‚dźwięk’ małego serduszka? Bo to prawda! Sonda detektora wysyła krótkie sygnały ultradźwiękowe w seriach, jednocześnie odbierając odbite fale dźwiękowe. Sonda oznacza kierunek i odległość położenia serduszka dziecka, na które skierowane są fale oraz zamienia odbierany sygnał w dźwięk. Wtedy właśnie, z połączenia wielu tysięcy impulsów, powstaje dźwięk tętna płodu. Na tej samej zasadzie działają urządzenia medyczne, stosowane przez ginekologów do badania ciężarnej, jak KTG czy USG.

Uspokojenie & wzruszenie, czyli zalety detektora

Ok, opisaliśmy już działanie detektora tętna płodu od strony naukowej – a teraz czas na to, co przyszli rodzice lubią najbardziej, czyli… powody, dla których to urządzenie coraz częściej gości w ich domach! Poza oczywistymi plusami, jakimi są radość i wzruszenie ciężarnej i jej bliskich podczas słuchania bicia małego serduszka, detektor tętna płodu posiada jeszcze jedną, nieocenioną zaletę – uspokaja przyszłą mamę w sytuacjach, gdy ciąża nie przebiega prawidłowo bądź gdy wcześniej kobieta poroniła.

Który detektor tętna płodu wybrać?

Szukając odpowiedniego dla siebie (bądź bliskiej osoby, która jest w ciąży) urządzenia, zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ono certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo stosowania zarówno dla dziecka, jak i jego mamy. Należy także zwrócić uwagę na źródło, z którego planujemy dokonać zakupu – kupowanie od nieznanego pseudo-dystrybutora w cenie znacznie odbiegającej od średniej na rynku zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Warto zatem kupić detektor tętna płodu od zaufanego, sprawdzonego dostawcy, od którego otrzymasz komplet wartościowych materiałów (instrukcja po polsku, wskazówki, udogodnienia, bezproblemowy kontakt w razie pytań czy wątpliwości).

*W razie ciąży zagrożonej oraz nie przebiegającej prawidłowo, detektor tętna płodu do użytku domowego nie może zastąpić regularnych wizyt lekarskich oraz stosowania się do zaleceń ginekologa!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

 

Twój domowy anioł stróż.

POLUB NAS