Jak poinformować o ciąży – poznaj 10 oryginalnych sposobów

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się poinformować o ciąży zaraz po zrobieniu testu, czy dopiero po potwierdzeniu wyniku u lekarza, warto zadbać, by ta chwila była naprawdę wyjątkowa. Dzięki temu zarówno Ty, przyszła mamusia, jak i przyszły tatuś czy dziadkowie zapamiętacie tę szczęśliwą chwilę na długo. Oczywiście nie ma nic złego w zwyczajnym powiedzeniu – z pewnością przyniesie ono tak samo dużo radości – jednak dla tych, którzy poszukują oryginalnych sposobów, mamy kilka pomysłów, jak poinformować o ciąży w mniej konwencjonalny sposób.

Jak poinformować o ciąży przyszłego tatusia?

Jeśli staracie się o ciążę, bardzo możliwe, że Twój partner uważnie śledzi każdy etap tych starań. Wie, kiedy masz dni płodne i z niecierpliwością wyczekuje wyników każdego testu. W takiej sytuacji może być trochę trudniej zrobić mu niespodziankę. Jeśli jednak masz taką ochotę i ku temu okazję, fajnym pomysłem może się okazać… sugestywna lista zakupów. Jak zobaczy, że zamówiłaś śledzie, masło orzechowe i kiszone ogórki, najprawdopodobniej domyśli się, że coś jest ‘na rzeczy’.

Kiedy masz więcej czasu na planowanie, ciekawym pomysłem może być odtworzenie sytuacji, w której Ci się oświadczył.

Zamiast proszenia go o rękę, przekaż szczęśliwą nowinę. Jeśli mąż oświadczył Ci się na przykład na plaży, możesz przywrócić mu to przyjemne wspomnienie. Z pewnością wprowadzi go to w romantyczny nastrój, a będzie pod jeszcze większym wrażeniem, kiedy rozbierzesz się do stroju kąpielowego, a na brzuchu będziesz miała napis informujący o rosnącej tam fasolce. Oczywiście lepiej to sobie odpuścić, jeśli Twój partner na oświadczyny wybrał bardzo ekstremalną sytuację – szaleństwa zostaw sobie na czas po ciąży i połogu.

 

Bardziej klasycznym sposobem poinformowania o ciąży jest podarowanie czegoś z sugestywnym napisem. Kubek czy koszulka z napisem “najlepszy tata” z pewnością nie pozostawi cienia wątpliwości u obdarowanego. Pomysł ten można pociągnąć dalej – czemu by nie podarować partnerowi czegoś nawiązującego do jego zainteresowań, tylko… w wersji mini? W sklepach z zabawkami nie trudno znaleźć miniaturowe wersje różnych przedmiotów codziennego użytku. Stąd na przykład, jeśli przyszły tatuś jest zapalonym graczem, możesz podarować mu mini kontroler do konsoli. Jeśli lubi słodkości, zamiast zabawki, możesz upiec mu ciasto o takim kształcie. Napis “Gracz nr 3 dołącza do gry” z terminem urodzin dopełni całości.

Jeśli lubisz kreatywne zabawy, możesz stworzyć album opisujący najważniejsze momenty z życia ukochanego.

Opatrz każdą sytuację zdjęciem lub obrazkiem, a na końcu wklej skan usg z dopiskiem “Tatuś po raz pierwszy”. Z pewnością będzie pod wrażeniem, a taki album zostanie piękną pamiątką na wiele lat.

Jak poinformować o ciąży rodziców?

Wiele par z przekazywaniem informacji o ciąży dalej czeka na potwierdzenie lekarza, albo nawet do końca 1 trymestru, kiedy ryzyko poronienia znacznie spada. Nawet jeśli będziesz chciała powiedzieć mamie o ciąży od razu, na zaplanowanie tego, jak przekażecie szczęśliwą nowinę przyszłym dziadkom, najprawdopodobniej będziesz miała trochę więcej czasu.

 

Fajnym pomysłem może być zaproszenie rodziców na obiad lub kolację. Niespodzianka będzie jeszcze większa, jeśli organizujecie takie spotkania regularnie. Na taki posiłek możesz przygotować dania układające się w sugerujące kształty lub nawet tekst. Możesz też upichcić ciasteczka z niespodzianką, w postaci karteczki w środku. Wtedy jednak musisz uważać, by Twoi goście niechcący ich nie zjedli.

Bardziej pracochłonnym sposobem może być skonstruowanie drzewa genealogicznego Waszej rodziny.

Na samym dole dodaj miejsce na Waszą kruszynkę. Możesz przykleić tam zdjęcie usg lub test ciążowy. Jest to świetny sposób na poinformowanie o ciąży dla tych z Was, które lubią się trochę artystycznie pobawić. Przy okazji dowiesz się więcej o swojej rodzinie, a takie drzewo można zachować na dłużej i w przyszłości rozbudować.

Jeśli mieszkasz w innym niż Twoi rodzice mieście, szczęśliwą nowinę możesz przekazać pocztą. Możesz wysłać kartkę, zdjęcie usg, a nawet… poradnik dla przyszłych dziadków. W wielu księgarniach i salonach fotograficznych istnieje również opcja skonstruowania puzzli z wybranego przez siebie zdjęcia – chociażby bociana lub dziecka, z nie pozostawiającym wątpliwości napisem. Możesz też poinformować o ciąży wysyłając czekoladowy telegram z odpowiednim obrazkiem lub napisem.

Z pewnością ogromne wrażenie zrobiłby wykres tętna płodu.

Nie tylko będzie oryginalną niespodzianką, ale również przynoszącym dużo wzruszenia i radości dowodem na istnienie życia w twoim brzuszku oraz piękną pamiątką! Prezent taki możesz wykonać za pomocą detektora tętna płodu, który pozwoli nagrać echo bicia serduszka Twojego dziecka oraz wydrukować wykres, który możesz pokazać lub wysłać rodzicom.

Informowanie o ciąży w miejscu pracy

Prędzej czy później musisz też się zastanowić, jak poinformować o ciąży w pracy. Zacząć trzeba oczywiście od szefa. Warto pamiętać, że wiąże się z tym szereg Twoich praw jako przyszłej mamy – nie możesz na przykład pracować w nocy.

Kiedy zaś uznasz, że jesteś gotowa na informowanie o ciąży współpracowników, również możesz wybrać bardziej zaskakujący sposób. Z pewnością wzbudzisz sensację, jak się pojawisz w biurze pijąc herbatę z kubka “najlepsza mama” lub z innym tego typu gadżetem.

Koleżanki z pracy (i nie tylko) możesz zaprosić wcześniej na noc filmową, gdzie każdy film będzie przyjemną komedią o ciąży lub dzieciach. Prędzej czy później z pewnością zaczną zadawać pytania.

Niezależnie od tego, w jaki sposób poinformujesz bliskich o ciąży, z pewnością zapamiętasz tę chwilę na długo. Warto robić w tym okresie dużo zdjęć, do których będziesz mogła wracać przez wiele lat, i cieszyć się każdą chwilą.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

 

Twój domowy anioł stróż.

POLUB NAS