Detektor tętna płodu – domowy anioł stróż

Czy zdawałaś sobie kiedykolwiek sprawę z tego, że technologia pójdzie aż tak naprzód, by sprawić, że w Twoim domowym zaciszu pojawi się anioł stróż?

Czy sądziłaś, że bez codziennych wizyt w gabinecie lekarskim będziesz mogła wsłuchać się w rytm serduszka swojego maleństwa, które wciąż jeszcze kryje się pod Twoim sercem i na bieżąco monitorować jego puls?

Dziś to możliwe. Pod warunkiem, że zaopatrzysz się w detektor tętna płodu.

Detektor tętna płodu jest urządzeniem medycznym, pozwalającym nie tylko na usłyszenie bicia serca nienarodzonego dziecka, ale również na monitorowanie jego ruchów w brzuchu mamy. Jest absolutnie bezpieczny i w żaden sposób nie zagraża maleństwu. Co więcej, może przysporzyć przyszłym rodzicom mnóstwa radości lub unaocznić niedostrzegany do tej pory problem i odpowiednio wcześnie zareagować. Bez wątpienia można więc detektor płodu nazwać domowym aniołem stróżem, który czuwa nad bezpieczeństwem i zdrowiem nienarodzonego dziecka.

Aparat do mierzenia tętna płodu –
w jakim celu go używać?

Detektor płodu pozwala w domowym zaciszu monitorować tętno dziecka w łonie mamy już od 12. tygodnia ciąży. Do swojego działania wykorzystuje efekt Dopplera. Polega on na zmianie częstotliwości i długości fal docierających do odbiorcy. Mówiąc prościej i odnosząc się do ciąży, detektor, za pomocą fal ultradźwiękowych, umożliwia przyszłym rodzicom usłyszenie bicia serca dziecka oraz mierzenie jego tętna.

Jego używanie zaleca się w celu wstępnego ocenienia, czy nienarodzonemu maleństwu nie dolegają problemy zdrowotne mające związek między innymi z:

1. Niedotlenieniem spowodowanym na przykład owinięciem się pępowiny wokół szyi dziecka,

2. Nieprawidłowościami zachodzącymi w obrębie łożyska,

3. Innymi komplikacjami ciążowymi, takimi, jak chociażby nadmierny stres przyszłej mamy przekładający się na dziecko.

Oprócz domu, detektor tętna płodu AngelSounds używany może być również w szkołach rodzenia czy w gabinetach ginekologicznych albo szpitalach położniczych. Dzieje się tak dlatego, iż jest niespotykanie bezpiecznym, certyfikowanym urządzeniem medycznym, które pozwala na bieżąco monitorować jeden z najważniejszych parametrów zdrowia nienarodzonego dziecka, a mianowicie – jego tętno.

Ile kosztuje detektor płodu?

Aparatura do mierzenia tętna płodu w porównaniu z innymi ciążowymi zakupami, nie stanowi ogromnego wydatku. Koszt nowego urządzenia waha się w granicy od 120 do 380 zł.

Warto zaopatrzyć się w detektor tętna płodu chociażby po to, by przestać nadmiernie zamartwiać się zbyt dalekim terminem kolejnej wizyty w gabinecie lekarskim i by – w razie potrzeby – móc odpowiednio wcześnie zareagować na niepokojące symptomy związane z dzieckiem.

Stworzony jest z najwyższej jakości elementów i podzespołów, na które producenci dają przynajmniej roczną gwarancję.

Detektor tętna płodu jest niezbędny w każdym domu, który za kilka miesięcy przyjmie do grona swoich mieszkańców małego człowieka. Nic dziwnego, że kobiety w 34 krajach świata postawiły na niego, by czuć się bezpiecznie, gdy pod ich sercem rozwija się dzidziuś.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

 

Twój domowy anioł stróż.

POLUB NAS