Test na płeć dziecka – dowiedz się, kogo urodzisz!

Okres planowania ciąży to okres ‚testowy’: zaczyna się od wykonania testów na niepożądane substancje/ choroby, które należy wyeliminować przed próbą zajścia w ciążę, następnie robi się test owulacyjny a w końcu test ciążowy. Sądziłaś, że na zobaczeniu dwóch upragnionych kresek kończy czas testowania? Nic bardziej mylnego! Od jakiegoś czasu przyszli rodzice mogą wykonać kolejny krok, aby poznać bliżej swoje nienarodzone jeszcze dziecko – poprzez test na płeć dziecka! Chcesz się dowiedzieć, na czym polega ta metoda oraz od czego zależy płeć dziecka – zachęcamy do dalszej lektury.

Test na płeć dziecka – poznaj nową metodę diagnostyki płci w brzuchu

Test na płeć dziecka można kupić przez Internet bądź w dobrze zaopatrzonych aptekach. Jak większość testów wykonywanych w domu, także i w tym przypadku aby go wykonać, potrzebować będziesz próbki moczu pobranego ranem i będąc na czczo. Po wprowadzeniu próbki na test, należy chwilę odczekać, a następnie odczytać kolor, jaki pojawi się na teście – to właśnie kolor wskaże Tobie, czy w brzuchu nosisz dziewczynkę, czy chłopca. Skuteczność, jaką posiada test na płeć dziecka, wynosi ok 90%, przy założeniu jego prawidłowego wykonania. I co ważne – jest miarodajny już od 10 tygodnia ciąży, a więc o wiele wcześniej, niż inne znane metody.

Jak prawidłowo wykonać test na płeć dziecka?

Chcąc poznać płeć dziecka w swoim brzuchu z największą dokładnością, należy stosować się do zasad jego prawidłowego wykonania, czyli przede wszystkim:

  • pobrać poranną próbkę moczu, będąc na czczo,
  • nie spożywanie żadnych płynów minimum 3 godziny przed jego wykonaniem,
  • nie zażywać leków mogących wpływać na wynik testu (np. progesteron),
  • nie odbywać stosunku płciowego bez zabezpieczenia na kilka godzin przed wykonaniem testu.

Test na płeć dziecka – warto?

Chociaż chęć wiedzy na temat płci swojego potomka jest dla przyszłych rodziców jednym z większych pragnień, to warto się zastanowić, jakie mogą być konsekwencje wykonywania testu na płeć dziecka z moczu. Przede wszystkim, tego typu testy nie należą do najtańszych, a powszechnie wiadomo, że przygotowania do zostania rodzicem pochłaniają dużo pieniędzy. Ponadto test na płeć dziecka nie daje rodzicom stuprocentowej pewności, kogo zobaczą za kilka miesięcy. Jeśli zasugerują się wynikiem, a ostatecznie płeć będzie inna, zawód może być przykry – zwłaszcza, jeśli rodzice przywiązują dużą wagę do płci dziecka. Kolejną kwestią jest fakt, iż tego typu test nie może zastąpić wizyty u lekarza – może stanowić jedynie dodatek do wykonywania wszelkich zalecanych przez specjalistę badań.

XX czy XY – czyli od czego zależy płeć dziecka?

Z powyższego tekstu wiesz już, na czym polega test na płeć wykonywany z moczu – a czy wiesz, od czego zależy płeć dziecka? Oczywiście od obojga rodziców! A dokładniej od konkretnych chromosomów, jakie przekażą one swojemu dziecki Przy czym należy mieć na uwadze, przyszła mama przekazuje swojemu dziecku zawsze chromosom X, natomiast przyszły tata chromosom X lub Y. I tak, jeśli w plemniku, który zapłodni komórkę jajową, znajduje się chromosom X – za kilka miesięcy urodzi się dziewczynka. Jeśli natomiast ‚wybrany’ plemnik zawiera chromosom Y – za jakiś czas na świecie pojawi się mały chłopczyk.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

 

Twój domowy anioł stróż.

POLUB NAS